سمعک اتیکن

opnS

 مروری بر تکنولوژی سمعکهای اتیکن:

هدف اصلی استفاده از سمعکهای اتیکن، توانمندی بالاتر کاربر به همراه تلاش شنیداری کمتر در طول روز، برای کم کردن انرژی که در جهت شنوایی و شنیدن مصرف می‌کند، با ارتقاء مداوم تکنولوژی سمعکها و یافتن راه‌کارهایی برای کاهش خستگی شنوایی و ارائه راهکارهایی اختصاصی با در نظر گرفتن نیازهای شنیداری هر فرد در جهت کاهش تلاش شنیداری در جلوگیری از خستگی شنوایی کاربران در طول روز می‌باشد.

مزایای سمعکهای اتیکن

  • استایل زیبا مخصوصا در سمعکهای پشت گوشی
  • مصرف انرژی پایین
  • گارانتی و خدمات پس از فروش خوب
  • استفاده از تکنولوزی روز در سمعکها
  • دارای لوازم جانبی متنوع
  • دارای قابلیت شخصی سازی قوی
  • نوع و طیف قیمتی گسترده

تکنولوژی Brain hearing

تصور مردم بر این است که شنیدن در گوشها اتفاق می‌افتد. اما این مفهوم درستی از شنیدن نیست. شنیدن در گوش اتفاق می‌افتد. در مغز تبدیل به اطلاعات شده و معنی پیدا می‌کند. زمانیکه شما به یک مکالمه گوش می‌دهید گوشهای شما و مغز شما به‌صورت یک سیستم واحد شنیداری عمل می‌کنند. برای درک معانی چهار اتفاق در مغز می‌افتد:

۱- جهت‌یابی صدا        ۲- تفکیک صدا       ۳- بازشناسی صدا       ۴- تمرکز

حال سمعکها چگونه کمک می‌کنند که brain hearing هرچه بهتر اتفاق بیا افتد.

۱- Spatial sound

استفاده از این تکنولوژی در جهت بهبود جهت‌یابی صدا می‌باشد.

با ارائه ترکیبی از تکنولوژیهای مختلف از قبیل پردازش دوگوشی، به مغز و دو گوش اجازه می‌دهد تا باهم فعالیت کنند. استفاده از این تکنولوژی باعث افزایش دقت شنیداری شده و عملکرد کاربر در انواع محیطهای شنیداری بهبود بخشد.

 ۲- Speech Guard

این تکنولوژی سیستمهای تقویت خطی و غیرخطی را ترکیب می‌کند تا تجارب شنیداری را در محیطهای پایدار و متغییر صوتی بهبود بخشد و با افزایش و فشرده‌سازی به شیوه‌ای طرح‌شده است که به‌طور کامل جزئیات شکل موج سخن را حفظ می‌کند. آنچه که این تکنولوژی انجام می‌دهد بهبود گفتار در محیطهای پر چالش و کاهش خستگی شنوایی افراد می‌باشد.

  • Hit-BTE

 ۳- You matic

با این تکنولوژی می‌توان نیازها و اولویتهای شنیداری بیماران را کشف کرده و تنظیمات موردنظر را اعمال نمود. همچنین در محیطهای متغییر شنیداری. به بیمار اجازه می‌دهد که از صداهایی که برایشان در اولویت هستند لذت بیشتری ببرند.

۴- Free focus

در تعامل با تکنولوژیهای قبلی، به مغز برای تفکیک اصوات مختلف کمک می‌کند در این تکنولوژی از میکروفن های جهت‌دار همه‌سویه تک‌سویه کاملاً اتوماتیک با حالتهای مختلف استفاده می‌شود و باعث انعطاف‌پذیری هر چه بیشتر عملکرد سمعک می‌شود.

۵- پلتفرم Inium sense

این پلتفرم ۳۰% قدرت پردازشی بیشتر داشته و مزایای بیشتری را برای بیمار فراهم نمود و بهترین شرایط شنوایی دوگوشی را مسیر می‌سازد. بااتصال مداوم دو سمعک این پلتفرم به‌طور کامل از پردازشهای مغزی لازم برای درک معنای اصوات حمایت می‌کند.

images (30)

۶-  Soft Speech booster

در این تکنولوژی میزان بهره و تقویت در اصوات کم شدت در فرکانسهای بالا، افزایش می‌یابد و باعث می‌شود کاربر جزئیات سیگنالهای گفتاری آهسته را بهتر بشنود.

۷- Inium Feedback shield

این سیستم باعث کاهش قابل‌توجه فیدبک (بدون این‌که بر کیفیت صدا اثر بگذارد) و سوت ناشی از آن در سمعک می‌شود.

۸- پلتفرم Velox

این پلتفرم شفافیت صدا را بیشتر ،بالاتری سرعت پردازش بالاتر را در بعضی از سمعکهای پیشرفته اتیکن ایجاد می‌کند و با این تکنولوژی منحصربه‌فرد و خارق‌العاده، طیف وسیعی از نیازهای بیماران را پاسخ‌گو است.

dualConnect

جدیدترین مدل سمعک opn که قابل شارژ با باطری یون لیتیوم نیز می باشد . در این سمعک ها از تکنولوژی درک صدا در زوایای ۳۶۰ استفاده شده و بر خلاف سمعکهای قبلی که از میکروفونهای تک سویه و چند سویه به کار برده شده و فقط بر روی گوینده فوکوس می کند و صدای اطراف را کم می کند . این سمعکها صدا را در محیطهای شلوغ ( مثل رستوران ، جلسات و … از تمام جهات بدون نویز و شفاف تقویت می کند و باعث می شود شما در عین حال  که با مخاطب در حال صحبت کردن هستید از صداهای اطراف خود نیز به طور کامل آگاه شوید .

این تکنولوژی به open sound نیز معروف است ( درک صدا بدون محدودیت ) . از نظر شارژ این سمعکها ، با ۳ ساعت ماندن در شارژر کاملا شارژ شده و در صورت فراموش کردن شارژ با ۳۰ دقیقه شارژ سریع سمعک ۶ ساعت کار می کند

url
Speech Guard
Speech Guard سیستم پردازشی جدیدی است که با حفظ و تمرکز ویژه بر واژه های گفتاری، کار فرد را در پی گیری یک مکالمه در بین چندین مخاطب و در محیطی شلوغ آسان و میسر می کند. در واقع این تکنولوژی قابلیت بالایی در شناسایی و حفظ ویژگی هایی گفتاری دارد که نتیجه آن نیز در نهایت صرف انرژی کمتر در محیط های شنیداری مختلف است.

INO PRO

خانواده سمعک Ino محصول جدید کمپانی اتیکن صدایی به مراتب صاف تر را نسبت به سمعک های قبلی ارائه می کند. وجود تکنولوژی RISE2 باعث افزایش سرعت و دقت tدر پردازش اصوات شده که درنتیجه بیماران مشکلات گذشته را دیگر تجربه نخواهند کرد. ارتباط Wireless بین دو سمعک و وسایل صوتی و تصویری، مدار حذف کننده فیدبک بسیار قوی، ظاهری زیبا ، قابل استفاده در کم شنوایی های ملایم و شدید تا عمیق و همچنین رنج کاملی از تمامی مدل های سمعک شامل ITC power و Mini RITE علاوه بر مدل های مرسوم در سمعک های اتیکن از ویژگی هایی است که در گروه RISE2 دیده می شود.

Ino_miniRITE_44silver_Reflection

VIGO PRO CONNECT

سمعک  Vigo pro Connect  با قیمتی مناسب عملکرد و قابلیت ارتباط بی‌نظیری فراهم می‌کند!

اکنون شما می‌توانید با فراهم کردن برترین تکنولوژی‌های روز همراه با قابلیت ارتباط بی سیم با قیمتی بسیار مناسب، امکانات بیشتری را به مددجوی خود عرضه کنید.

Vigo pro Connect  با استفاده از پلات فرم پیشرفته  RISE ، پهنای باند  ۸ KHz ، و پردازش سیگنال بسیار سریع تجربه شنیدن صدایی واضح و مطلوب که در نوع خود بی‌نظیر می‌باشد را برای مددجو فراهم می‌کند. این سمعک شامل تمام ویژگی‌های خودکار پیشرفته‌ای است که زندگی را برای مددجوی شما ساده‌تر و لذت بخش‌تر می‌کند. اضافه شدن Connect Line قابلیت ارتباط بی سیم با تلفن، تلویزیون ، رادیو، کامپیوتر و  MP3 Playerها را برای مددجویان با صرف هزینه متوسطی امکان پذیر ساخته است.

1427107541OTICON VIGO PRO CONNECT

با Vigo Pro Connect رضایت طیف وسیعتری از مددجویان را جلب کنید.

با Vigo Pro Connect  مددجویان می‌توانند با صرف هزینه متوسطی از ویژگی‌هایی که پیش از این در سمعک‌های رده بالاتر موجود بود بهره ببرند. Vigo Pro Connect  شما را قادر به جلب رضایت محدوده وسیعتری از مددجویان که  خواهان زندگی فعال و استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های روز هستند، می‌نماید.

Vigo Pro Connect سمعکی با قدرت و قابلیت ارتباط بیشتر

Vigo Pro پیش از این به دلیل صدای بی ‌نظیر، عملکرد بالا ، محدوده وسیع مدل‌ها ومقرون به صرفه بودن شناخته شده بود. این سمعک در بین شنوایی شناسان و کاربران جهان محبوبیت ویژه‌ای پیدا کرده است.  اکنون با معرفی Vigo Pro Connect  مدد جویان می‌توانند علاوه بر  عملکرد بالا از ویژگی ارتباط بی سیم  نیز بهره‌مند شوند.

 ACTO                                 

خانواده سمعک Acto جزء محصولات جدید و مدل بالای کمپانی اتیکن محصوب می شود که براساس تکنولوژی RISE2 ساخته شده است. سرعت و دقت بیشتر در پردازش اصوات مبتنی بر این تکنولوژی باعث بهبود هرچه بیشتر کیفیت و شفافیت صدا در مقایسه با سایر سمعک ها شده است. خانواده سمعک Acto این قابلیت را دارند که درصد بالایی از افراد کم شنوا با کاهش شنوایی ملایم تا شدید تا عمیق را پوشش دهند. خانواده سمعک Acto شامل رنج کاملی از تمامی مدل های سمعک شامل ITC power و Mini RITE علاوه بر مدل های مرسوم در سمعک های اتیکن می باشد.

OticonActoPro

Binaural Synchronization
عملکرد این تکنولوژی در جهت پایداری و تعادل بین دو سمعک است. بعبارت دیگر همزمانی در تغییر دایرکشنالیتی و مدار کاهنده نویز باعث پایداری در درک اصوات در محیط های مختلف می شود.

Binaural Dynamic Feedback Cancellation
BDFC سیستم پیشرفته حذف فیدبک است که مانع از حذف اصواتی می شود که در سمعک های معمول به اشتباه بعنوان فیدبک در نظر گرفته می شود.

Multi-Band Adaptive Directionality
این تکنولوژی باعث افزایش درک گفتار بواسطه اعمال دایرکشنالیتی در باندهای فرکانسی مختلف می شود. بعبارت دیگر درصورت عدم نیاز به مداخله در محدوده فرکانسی بالا، وضعیت surround در محدوده فرکانسی اعمال می شود.
TriState Noise Management
این تکنولوژی با تجزیه و تحلیل اصوات محیطی و با شناسایی نویز، گفتار و گفتار با نویز ، ضمن حفظ گفتار باعث افزایش راحتی شنیداری می شود.

 AGIL

سمعک Agil پیشرفته ترین و کامل ترین سمعک کمپانی اتیکن محسوب می شود. کمپانی اتیکن، اولین بار تکنولوژی RISE2 را که دارای کیفیت صدای بسیار شفاف و سرعت پردازش بسیار بالایی است، با Agil به دنیای ادیولوژی معرفی کرد. گروه mini RITE که قابلیت پوشش دهی کم شنوایی ملایم تا عمیق را دارد، اولین بار در این سمعک ارائه شد. این سمعک دارای تکنولوژی های پیشرفته ای همچون Spatial Sound 2.0 ( همزمانی در تغییر سیستم تراکمی و مدار کنترل کننده نویز دو سمعک که باعث افزایش نسبت سیگنال به نویز بخصوص در محیط های شلوغ می شود) و Speech Guard ( سیستم پردازشی جدید که با حفظ ویژگی های گفتار باعث درک بهتر گفتار می شود) است که در مجموع باعث کاهش خستگی شنیداری می شوند. خانواده سمعک Agil دارای رنج کاملی از کلیه مدل ها شامل CIC power ، ITC power ، mini RITE بعلاوه کلیه مدل های مرسوم می باشد.

AGIL_minibte_Diamond-black
Spatial Sound 2
این تکنولوژی با ایجاد همزمانی در سیستم تراکمی و کاهنده نویز بین دو سمعک، شخص را قادر می سازد تا اصوات ویژه گفتار را راحت تر تشخیص دهد. بطور کلی سازماندهی بین اصوات، تشخیص جهت آنها و شناسایی هرچه بیشتر گفتار در نویز، همه آن چیزی است که در این تکنولوژی اتفاق می افتد و در مجموع باعث درک بهتر گفتار در محیط های شلوغ می شود.
Speech Guard
Speech Guard سیستم پردازشی جدیدی است که با حفظ و تمرکز ویژه بر واژه های گفتاری، کار فرد را در پی گیری یک مکالمه در بین چندین مخاطب و در محیطی شلوغ آسان و میسر می کند. در واقع این تکنولوژی قابلیت بالایی در شناسایی و حفظ ویژگی هایی گفتاری دارد که نتیجه آن نیز در نهایت صرف انرژی کمتر در محیط های شنیداری مختلف است.

 SAFARI  

گوش دادن، یاد گرفتن و مشارکت کودکان را ساده‌تر می کند.

خانواده جدید safari برای کمک به کودکان کم شنوا طراحی شده است تا بتوانند در هر مرحله از رشد خود بهترین عملکرد را کسب کنند.

در ابتدا سیگنال با طبیعی ترین وضعیت ارائه می گردد تا مغز بتواند به نشانه‌هایی که برای رشد زبان و گفتار ضروری است دست یابد. سپس هر چه کودک رشد می کند، می توان ویژگی‌های پردازشی بیشتری را فعال کرد: از دایر کشنالیتی پیشرفته تا ارتباط بی سیم.

10529خانواده safari

– شیوه زندگی فعال و سرشار از هیجان کودکان را حمایت می کند.

– آگاهی از اطلاعات فضائی را حتی برای پیچیده‌ترین محیط‌های شنیداری بهبود می بخشد.

– اکتساب زبان را بدون دستکاری غیرضروری سیگنال حمایت می کند.

– طراحی بی نظیر FM‌ با اتصال آسان در مدرسه و مکان‌های دیگر را ارائه می دهد.

– برقراری ارتباط بدون تاخیر با تلفن و تجهیزات دیگر را فراهم می کند. – همراه با روش جدید فیتینگ اطفال در Genie که در زمان کوتاهتر نتایج بهتری را فراهم می کند.

– دارای چراغ اعلام وضعیت

– دارای طراحی مقاوم

– دارای طراحی و ویژگی‌های مخصوص کودکاننامرئی Intiga:                

 سمعک

images (2)

سمعک Intiga متناسب با اندازه کانال گوش، در عمق کانال قرار می گیرد. این سمعک کاملا خودکار و هوشمند است و در آن از آخرین تکنولوژی حفظ ویژگی های گفتاری استفاده شده است. این تکنولوژی منحصر به فرد، موجب می شود که سمعک در هماهنگی با مغز کار کند. در واقع در تشخیص نشانه های گفتاری که قبلا از دست رفته است، بسیار کمک کننده می باشد. به علت نزدیکی سمعک اینتیگا (Intiga) به پرده ی گوش، کیفیت صدا افزایش خواهد داشت. از آنجا که Intiga در عمق کانال گوش شما واقع شده است، ویژگی های آکوستیک طبیعی گوش حفظ می شود و در نتیجه صدا طبیعی تر خواهد بود. همچنین شما را از شکایت های رایج در مورد سر و صدای باد، تلفن و موبایل محافظت می کند.

p084_intigai_30degree_01beige_bluetransparent_l_501v1_500x469توجه

باید به این نکته توجه داشت که سمعک های نامرئی برای تمام افراد کم شنوا گزینه ی مناسبی نیستند. این سمعک ها تنها افت شنوایی ملایم تا متوسط را پوشش می دهند و شکل و اندازه ی کانال گوش و سلامت گوش خارجی و میانی بر انتخاب سمعک های نامرئی تاثیرگذار می باشند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که در افرادی با افت شنوایی بالاتر از متوسط، کودکان، وجود جرم گوش در مجرا، کانال گوش کوچک و یا با خم زیاد و بیماری های گوش مثل عفونت، پرده ی صماخ سوراخ و … امکان تجویز سمعک نامرئی نمی باشد