سمعک مخصوص وزوز گوش

5646

سمعک های مخصوص وزوز گوش از سال ۲۰۱۴ معرفی شدند. این سمعک ها به دو صورت وجود دارد. یا صدایی که تولید می کنند شبیه صداهای طبیعی مثل صدای باد، صدای باران، صدای موج دریا و غیره است یا نوع دوم که بهترین نوع سمعک برای درمان وزوز گوش است و صدای مدیوله که به اصطلاح نوعی صدای ساختگی است که سبب می شود قسمت عمده مغز تحریک شود. این نوع صدا سبب می شود مغز صدای وزوز گوش را فراموش کند و بعد از مدتی بیمار دیگر صدای وزوز را نمی شنود. سمعک های مخصوص درمان وزوز گوش این قابلیت را دارند دقیقا صدایی که در گوش بیمار ایجاد وزوز کرده است را شبیه سازی کند. سمعک های وزوز گوش در تمامی برندهای سمعک وجود دارد و معمولا قیمت آنها از ۴ الی ۷ میلیون می باشد. سمعک های مخصوص وزوز گوش در انواع مدل های پشت گوشی، داخل گوشی و نامرئی وجود دارند و معمولا جز جدیدترین و به روز ترین سمعک ها محسوب می شوند.  لازم به ذکر است سایر درمان های وزوز گوش مثل طب سوزنی و دارویی و زالو درمانی و لیزر تراپی اصلا تاثیری در درمان وزوز ندارد.

ویژگی های سمعک مخصوص وزوز

  • دارای مدارات حذف وزوز و درمان آن.
  • استفاده راحت.
  • تقریبا نامریی در پشت گوش.
  • قیمت سمعک مخصوص وزوز مناسب و موجود در رنگ های مختلف.

مزیت استفاده از سمعک در بیماران مبتلا به وزوز

  1. سمعک سبب می شود بیمار کمتر به وزوز خود توجه کند.
  2. احساس مسک شدن اصوات محیطی توسط وزوز برای کاربر کاهش یافته و بنابراین سبب بهبود توانایی برقراری ارتباط وی خواهد شد.

تجویز سمعک مناسب برای مبتلایان به وزوز گوش

برای دستیابی به بهترین نتیجه، می بایست سمعک به صورت دوگوشی تجویز شود، ترجیحا از تجویز باز و سمعکی با محدوده پویایی وسیع استفاده شود و ویژگی کاهش نویز سمعک غیر فعال شود.
سمعک هایی که امروزه برای افراد مبتلا به وزوز تجویز می شوند، طیف گسترده ای از اصوات محیطی (مانند صدای خش خش مانند برفک تلویزیون، موج دریا و …) را دارند که با پخش آن ها وزوز فرد مسک می شود.
قبل از تجویز سمعک، می بایست مشخصات وزوز مانند بلندی و زیر و بمی و این که آیا سمعک می تواند به بهبود وزوز کمک کند یا نه، تعیین گردد. این کار توسط کارشناس صورت می گیرد.