سمعک سیگنیا(زیمنس)

Signia CLIENT

 سمعک های زیمنس (سیگینا) مشخصات و فن آوری:

مزایای سمعک زیمنس ( سیگنیا )

 

–    عمر طولانی
–    گارانتی و خدمات پس از فروش خوب
–    تکنولوژی بالا
–    صدای شفاف
–    تنوع در تکنولوژی
–    قیمت مناسب
–    مناسب برای تمام سنین

پلتفرم X یا Experience your sound

جدیدترین و پیشرفته‏ترین پلتفرم زیمنس قدرت تکنولوژی آن (your sound) 80 درصد بیشتر از تکنولوژی قبلی (Nx) و حافظه آن ۷ برابر حافظه Nx، در حالیکه ۶۰ درصد کوچکتر از پلتفرم¬های Nx می‏باشد. در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شده است. این پلتفرم دارای ویژگی های ذیل می باشد:

سنسورهای اکوسنیکی – حرکتی (motion sensors)

هدف از ایجاد این تکنولوژی حفظ و افزایش کیفیت و درک صدا در هنگام حرکت یا جابجایی و بهتر شدن صداهای گفتاری هدف او صداهای زمینه‏ای می‏باشد. فرض می‏کنیم در رستوران در حال صحبت با دوستمان هستیم. سمعک با استفاده از میکروفون‏های جهتی صداهای نویز اطراف را کم و صدای گوینده را افزایش می‏دهد تا درک ما بهتر شود حال ما می‏خواهیم حرکت کنیم و جابجا شویم، سمعک از حالت میکروفون یک سویه به میکروفون چند سویه و چند جهتی تغییر می‏کند و این باعث می‏شود ما صدای اطراف را در حال حرکت واضح بشنویم و از اطراف خود با خبر شویم.

مثالی دیگر
فرض کنید با دوست خود در کنار خیابان در حال حرکت صحبت می‏کنیم این تکنولوژی این اختیار را به ما می‏دهد که صدای دوست خود را واضح‏تر بشنویم در عین حال صداهای اطراف و ترافیک را هم طبیعی و واضح به گوش ما برسد،  چون در تکنولوژی‏های قبلی ممکن بود که صداهای اطراف و زمینه به صورت نویزی و مبهم (غیرطبیعی) به گوش ما برسد و این باعث می‏شود که کاربر هنگام صحبت کردن از اطراف خود به صورت کامل خبردار نشود و این صدای غیرطبیعی باعث آزار کاربر می شود، که این تکنولوژی این مشکلات را کم کرده است.
این پلتفرم نسبت به پلتفرم Nx پیشرفته‏تر بوده که علاوه بر تکنولوژی ovp (پردازش صدای کاربر به صورت مجزا برای این که طبیعی‏تر به گوش برسد) دارای تکنولوژی motion sensor (سنسورهای حرکتی) می‏باشند که باعث می‏شود سمعک به طور مداوم و پیوسته نسبت به تغییرات محیط شنوایی پاسخ مناسب بدهد.

ویژگی‏های دیگر این پلتفرم
Sound clarity

باعث می‏شود که طیف وسیع و گسترده‏تری از جزئیات صدا به گوش کاربر برسد و صدایی که کاربر دوست دارد با کیفیت بهتری دریافت کند.
بهبود دهنده درک گفتار در حضور نویز.

Interaction user
بعضی از کاربران دوست دارند که ویژگی‏های سمعک و عملکرد آن را تحت کنترل خود داشته باشند که از طریق نرم‏افزار signia app مقدور می‏باشد.

قابلیت شخصی ‏سازی
قابلیت وصل شدن سمعک به گوشی‏های همراه IOS به صورت مستقیم و با استفاده از رابط به گوشی‏های اندروید و قابلیت وصل شدن به وسایل صوتی و تصویری از جمله تلویزیون و کامپیوتر.

 سمعک‏های با پلتفرم X
Pur x و pur charge and go x
در حال حاضر تنها سمعکی که در این پلتفرم ساخته شده و به بازار فروش عرضه شده این مدل سمعک می‏باشد. این سمعک از نوع (Ric) پشت گوشی و در مدل‏های باطری خود، و قابل شارژ، هوشمند و وایرلس مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید دارای مدارات مدیریت وزوز و مدیریت نویز محیط، قابلیت اتصال مستقیم به گوشی‏های IOS و اتصال غیرمستقیم با رابط به گوشی‏های اندروید و تلویزیون و وسایل صوتی و تصویری در سطوح مختلف تکنولوژی (۷، ۵ و ۳) که به ترتیب ۲۴ کاناله، ۳۲ کاناله و ۴۸ کاناله، بسیار کوچک و دارای ظاهری زیبا و با توجه به سطوح مختلف تکنولوژی دارای قیمت‏های مختلفی هم می‏باشد.

قیمت سمعکهای زیمنس بالاست ؟
قیمت سمعکهای زیمنس بستگی به انتخاب تکنولوژی سمعک دارد ممکن است سمعک دارای تکنولوژی پایین انتخاب کنیم که قیمت آن ارزان است و یا سمعک با تکنولوژی خیلی بالا انتخاب کنیم که قیمت آن بالاست . اما چرا سمعکهای با تکنولوژی بالا گران هستند ؟

۱-    تولید سمعکهای با تکنولوژی بالا محدود است .
۲-    هزینه های تحقیق و توسعه بسیار بالاست . شرکت زیمنس باید هزینه های زیادی را در جهت بالا بردن تکنولوژی سمعکها برای راحتی هرچه بیشتر کاربران صرف کند .
۳-    دارای مدارات پیشرفته و تکنولوژیهای به روز هستند
۴-    دارای گارانتی و خدمات پس از فروش بسیار مناسبی هستند
۵-    قابلیت شخصی سازی دارند و بر اساس زندگی هر فرد می توان آن را تنظیم کرد .
۶-    دارای تنظیمات پیشرفته و گسترده ایی هستند که باید توسط ادیولوژیست و بر اساس نیازهای بیمار در چند جلسه انجام شود
۷-    سمعکهای زیمنس بر اساس استاندارهای بین الملی ساخته می شوند .

سیستم cros/ Bicros:

برای اشخاصی که از یک گوش ناشنوا هستند cros silk Nx، cros pure Nx، cros pure صدا را از جهت گوش ناشنوا دریافت می کنند و به سمعک گوش دیگر منتقل می کند – سمعک cros silk Nx تنها سمعک داخل گوشی cros دنیاست.