سمعک برنافن

Bernafon CLIENTS

سیستم پردازشی Channel Free

ساخت این سیستم های پردازشی توسط شرکت برنافون در جهت تحقق اهداف زیر می باشد.

  • قابل شنیده شدن اصوات و راحتی در شنیدن
  • درک هر چه بیشتر گفتار
  • کیفیت بالای صدا
  • سیستم پردازشی Channel Free جهت تحقق این اهداف مزایای ذیل را برای افراد کم شنوا ایجاد نمود.
  • تراکم در سطح آوایی که باعث می­شود آرام­ترین بخش گفتار، بدون تقویت اصوات بلند تقویت شود.
  • انعطاف پذیری بالا در تنظیم سمعک
  • پردازش سیگنال بدون تفکیک آن به کانال­های مجزای فرکانسی
  • حفظ خصوصیات طیفی سیگنال که منجر به انتقال حداکثر اطلاعات به گوش خواهد شد

تکنولوژی­های سمعک برنافون

– مدارات ضد فیدبک تطبیقی:
این سیستم سیگنال­ها یا سوت سمعک را قبل از این که قابل شنیدن شود شناسایی کرده و حذف می-کند. این تکنولوژی هنگام استفاده از تلفن، کلاه، در آغوش گرفتن و… توانایی مقابله با حذف سوت سمعک را داراست.

– سیستم کاهنده نویز تطبیقی:
در محیط­های پیچیده شنیداری (ترافیک یا ساختمان سازی) که سطح نویز زمینه بالاست و حفظ اطلاعات گفتاری مهم، با استفاده از الگوریتم­های تطبیقی نویز را شناسایی کرده و تا حداکثر میزان ممکن آن را کاهش می­دهد.

– سیستم درک گفتاری (واج­ها و سرنخ­های گفتاری):
تقویت همه واج­ها به نحوی که برای فرد قابل شنیدن باشد و دسترسی بهتر و دقیق­ تر را به جزئیات و سرنخ­های گفتاری فراهم می­آورد. این تکنولوژی بر حداکثر قابلیت شنیداری همه جزئیات گفتاری تمرکز دارد.

– ولوم کنترل هوشمند:
با استفاده از ولوم کنترل، در محیط­هایی که درک گفتار برای کاربر لازم است با افزایش ولوم، باندهای مخصوص گفتار بیشتر تقویت می­شوند. در نتیجه قابلیت شنیداری و وضوح آن افزایش می­یابد.

– انتقال فرکانسی:
اطلاعات سیگنال گفتاری که مطابق با مناطق از بین رفته حلزون هستند را کپی و در مناطق فرکانس پایین ­تر که در آن جا حلزون عملکرد طبیعی­تر دارد (paste) می­کند. در بعضی از کم شنوایی­ها مخصوصاً در فرکانس بالا که ممکن است شنوایی کاملاً از بین رفته باشد تقویت در این نواحی باعث افزایش قابلیت شنیداری نمی­شود بلکه باعث اعوجاج نیز می­گردد و این تکنولوژی تا حد زیادی این مشکل را رفع کرده است.

– کاهش انعکاس صدا:
در محیط­هایی که انعکاس صدا وجود دارد، سیگنال­های آغشته به انعکاس را کاهش می­دهد و شدت انعکاس را کاسته و درک گفتاری بهتری را فراهم می­کند.

– راحتی در هواپیما:
برنامه جدیدی است که برنافون برای مسافرت با هواپیما طراحی کرده است. به علت صدای زیاد و نویز زیاد در هواپیما به صورتی طراحی شده که صداهای بلند را کم کرده و نویز محیط را کاهش داده و با سیستم جهت­داری خود باعث افزایش راحتی بیمار می­شود.

 سمعک Zerena قابل شارژ
جدیدترین سمعک برنافون و پیشرفته­ترین آن مطابق با تکنولوژی روز دنیا که یک تجربه شنوایی کاملاً طبیعی و به دور از هرگونه آزردگی را برای کاربر ایجاد می­کند. دارای پلتفرم پیشرفته و فوق سریع با ۲ تکنولوژی هوشمند بی­سیم که در کنار هم قرار گرفتند. تکنولوژی Dynamic Range XTREME جهت جلوگیری از اعوجاج صدا در سطوح شدتی بالا و مجهز به تکنولوژی Decs در جهت تطبیق سریع با تغییرات محیط شنیداری، و قابلیت وصل شدن به وسایلی که با اینترنت ارتباط دارند و به سبک Rite (رسیور داخل گوش) با طراحی S شکل به بازار عرضه شده است. این سمعک دارای قابلیت قابل شارژ شدن با باتری­های Zpower را داراست و برای کسانی که می­خواهند تعویض باتری انجام ندهند مناسب می­باشد. از ویژگی­های دیگر این سمعک­ها می­توان به مدیریت وزوز گوش، قابلیت اتصال به وسایل صوتی و تصویری و ریموت کنترل­ها و استفاده از تکنولوژی بی­سیم GH 4/2 برای اتصال مستقیم به موبایل و القاء مغناطیسی برای ارتباط بین دو گوش را دارد.

سمعک Viron
جدیدترین و پیشرفته‏ترین سمعک برنافون که سبک پشت گوشی و پشت گوشی Ric با پلتفرم پردازشی سریع، پیشرفته و جدید (True environment processing) که صدا را به صورت طبیعی پردازش کرده و در دو مدل معمولی (باطری‏های یکبار مصرف) و قابل شارژ (باطری یون – لیتیوم) دارای مدارات ضد فیدبک و قوی جهت جلوگیری از سوت زدن سمعک، دارای طراحی بسیار فوق‏العاده، دارای میکروفون‏های پیشرفته جهت فوکوس و تمرکز برای مکالمات برای فهم و بهبود درک گفتار، و فوکوس بر روی آن‏چه که برای کاربر سمعک مهم است که این باعث تلاش شنیداری کمتر و صرف انرژی کمتر و نتیجتاً خستگی کمتر فرد کم شنوا می‏شود. این سمعک‏ها مقاوم در برابر گرد و خاک و طوبت (IP68) مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید هوشمند وایرلس، قابلیت وصل شدن به گوشی‏های (IOS) آیفون، وسایل جانبی در سطوح مختلف تکنولوژی Viron7،Viron9، Viron5 و با قیمت‏های مناسب و متفاوت به بازار عرضه شده‏ اند.

|اطلاعات بیشتر بر روی سایت برند|